UYGULAMA İZİNLERİ

Android ve iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda; fastPay uygulamamızda bulunan belli fonksiyonlar için bazı izinler istenmektedir.

Uygulamamızda cihazınızdan istenen izinler ve izinlerin gerektiği fonksiyonlar şunlardır:

Uygulama İzni İzin Sebebi
Cihaz ve Uygulama Geçmişi Uygulamanın aktifliğinin tespiti için hangi görevlerin çalıştığı bilgisine dair alınan izindir.
Kişiler Para gönderilmek istenen telefon numarasını rehberden kolaylıkla seçebilmek için istenen izindir.
Konum En yakın ATM ve ödeme yapılacak üye işyerlerinin tespiti için istenen izindir. 
SMS SMS ile cihaza tek kullanımlık şifre gönderme ve ekranda otomatik olarak doldurulması için istenen izindir.
Telefon fastPay Destek" menüsünden iletişim merkezinin direkt olarak aranabilmesi için istenen izindir.
Depolama Sesli komut işlemleri için ses kayıtlarının kaydedilip işlenmesi ve uygulamaya, cihazdan daha önce giriş yapıldığını tespit edebilmek amacıyla, bazı bilgilerin saklanması için istenen izindir.
Mikrofon Sesle Para Çekme ve Sesle Para Gönderme fonksiyonunun kullanımı için istenen izindir.
Wi-Fi Bağlantı Bilgisi Cihazın Mobil Ağ veya Wi-Fi üzerinden internete bağlı olup olmadığını tespit edebilmek için istenen izindir.
Bluetooth Bağlantı Bilgisi Kişiye özel kampanya bildirimlerinin, cihaza bluetooth ile ulaştırılması için istenen izindir.
Cihaz Kimliği ve Çağrı Bilgileri Güvenli giriş için, başka cihazda uygulamanın açılmaması ve tek şifre aktivasyonu için istenen izindir.
Diğer Titreşim denetleme – Bakiye yenilendiğinde titreşim ile bildirim, Cihazın uyku moduna geçmesini engelleme – Uygulama açıkken ekranın otomatik kapanmasını önlemek, için istenen izinlerdir.