fastPay QR Kod ile Ödeme Yapmak Çok Kolay!

Hey fastPay’li! Günlük işlemlerini en hızlı, en güvenilir ve en kolay şekilde gerçekleştirmeni sağlayan fastPay uygulaması, yenilikçi teknolojileri ile her zaman yanında olmaya devam ediyor.

ATM’den kartsız para çekme, anlaşmalı iş yerlerinde nakit veya kartla uğraşmadan cepten hızlı ve güvenli ödeme yapma, istanbulkart bakiye yükleme ve 7/24 cepten cebe ücretsiz para gönderme gibi olanakların yanı sıra kullanıcısına daha birçok avantaj sunan fastPay uygulamasıyla hayatın kolaylaşıyor. Hayatında bundan sonra tüm işlerini fastPay’le olduğu gibi kolayca çözmeyi isteyeceğin için gerçekten üzgünüz… Keşke her şeye yetişebilsek…

Sen de hemen şimdi fastPay uygulamasını telefonuna indirebilir; uygulama üzerinde oluşturacağın QR kodlarla ödemelerini zahmetsizce yapabilir; fastPay’in hızlı ve avantajlı dünyasına ilk adımı atabilirsin! Sonrasında seni tutabilene aşk olsun!

QR kodunu nasıl oluştururum?

Şimdi geldik QR kodunu nasıl kullanacağına… QR kodu ile ödeme yapabilmek için ilk önce fastPay uygulamasını telefonunuza indirmen ve en az bir defa başarılı giriş yapmış olman gerekiyor.

fastPay’i indirdikten sonra uygulamanın içinde QR kodunu oluşturmanın farklı yolları var. Dilersen uygulamaya giriş yapmadan, dilersen giriş yaptıktan sonra QR kodu oluşturabilirsin. Kodu oluşturabilmek içinse telefonunu yan çevirmeli ya da uygulamanın ana sayfasında yer alan “QR ile öde” butonunu kullanmalısın.

Ürettiğin QR kodunu yalnızca bir dakikalık süre içinde kullanabilirsin. Bir dakikayı geçirirsen, oluşturduğun QR kod yenilenir. Dolayısıyla üye işyerlerindeki yetkili kişi okutmaya hazır olduktan sonra kodu oluşturarak daha pratik bir kullanım şeklini tercih edebilirsin. Her şeyin bu kadar kolay olması sence de harika değil mi fastPay’li?

QR kodu ile nasıl ödeme yaparım?

Anlaşmalı iş yerlerinde sabit ödeme kolaylığı sağlayan fastPay ile ödeme yapmak çok kolay:

  • fastPay uygulamasını telefonuna indirdikten ve en az bir defa başarılı giriş yaptıktan sonra, üye işyerindeki yetkiliye QR kodu kullanarak ödeme yapacağını belirtmelisin.
  • Ardından ödemeyi yapmanı sağlayacak QR kodunu oluşturman gerekir. Ödeme seçeneği olarak fastPay bakiyesi, hesap bakiyen veya kredi kartını seçebilirsin.
  • Yetkili bunun üzerine POS’ta ödeme işlemini başlatır ve tutarı girer.
  • Ödeme yapmak için oluşturduğun QR kodunun bulunduğu ekranı ödeme kaynağı seçili şekilde yetkiliye göstererek QR kodu okuyucusu tarafından okunmasını sağlamalısın; ya da ekranda çıkan 6 haneli kodu yetkilinin göstereceği POS’ta girmelisin.
  • QR kodu okutulduktan ve POS yanıt verdikten sonra ödemen gerçekleşmiş demektir.

QR kodu kullanarak gerçekleştirdiğin tüm ödemeleri dilediğin zaman takip edebilirsin. fastPay uygulamasına giriş yapıp “İşlem Geçmişi” adımını takip ederek yaptığın tüm ödemelerin detaylarını görüntüleyebilmen mümkün.

fastPay QR kodu ile ödeme yaparken nelere dikkat etmem gerekir?

QR kodu ile ödeme yapacağın işletme fastPay anlaşmalı olmalıdır.

fastPay uygulamasına giriş yapmadan yapacağın ödemeler maksimum 150 TL olabilir. Bu tutarı aştığın durumlarda uygulamaya giriş yapman gerekir.